Czy warto wstawiać rośliny do łazienki bez okna? Pomysły na aranżację wnętrz

0
Czy warto wstawiać rośliny do łazienki bez okna? Pomysły na aranżację wnętrz

Każda roślina potrzebuje dostępu do światła, dlatego mało kto decyduje się na umieszczenie ich w małej łazience. Wilgotne i przeważnie ciemne pomieszczenie nie sprzyja bowiem rozwojowi niczego, poza niechcianymi grzybami i pleśnią. Są jednak sposoby, które pozwalają wstawiać rośliny do łazienki bez okna, wymagają jednak systematyczności i odrobiny sprytu. Sprawdź, jak ożywić ciemne pomieszczenie, nie wyrządzając szkody roślinom.

Alternatywa dla żywych roślin - sztuczne kwiaty

Nie każdy je lubi, a jednak czasem to jedyne wyjście z sytuacji, z pewnością o wiele bardziej ekologiczne niż cięte kwiaty. Ciemne pomieszczenia, w których nie ma nawet odrobiny światła, nie sprzyjają rozwojowi żywych organizmów. Tymczasem nowoczesne sztuczne kwiaty wyglądają naprawdę imponująco, do złudzenia przypominając te prawdziwe. Możesz wybierać spośród wielu rodzajów i kupić takie rośliny do łazienki bez okna, które zajmą wybraną przez Ciebie przestrzeń, niezależnie do wielkości pomieszczenia i miejsca, które na nie przeznaczysz. Zielone elementy będą współgrać z Twoimi białymi lub czarnymi meblami, bez różnicy czy wybierzesz matowe, czy błyszczące fronty. Lustra mogą odbijać w sobie zielone liście, optycznie powiększając ich ilość nawet w małej łazience.

Rośliny do łazienki bez okna – pomóż im przetrwać!

Jeśli jednak sztuczne kwiaty do Ciebie nie przemawiają, możesz wykazać się sprytem i systematycznością, a to pozwoli ci wstawić żywe rośliny do łazienki bez okna. Wystarczy, że zastosujesz jeden z poniższych sposobów:

- dwie jednakowe rośliny – kub takie same kwiatki, jeden umieść na parapecie w słonecznym pokoju, a drugi w łazience. Raz w tygodniu zamieniaj je miejscami, a z pewnością przetrwają długo, bez szkody dla swojego rozwoju. Nikt, poza Tobą, nie zauważy nawet, co się dzieje,

- sztuczne światło – niektóre rośliny mogą rosnąć przy świetle pochodzącym z żarówki, dlatego chcąc umieścić je w łazience pozbawionej okna, zaopatrz się w energooszczędny system oświetleniowy. Uruchamiaj go na minimum 12 godzin, a Twoje kwiaty powinny poradzić sobie w tych trudnych warunkach. Pamiętaj, by źródło światła znajdowało się jak najbliżej rośliny, jednak nie groziło jej uszkodzeniem czy pożarem łazienki,

- akwarium – to nowoczesne rozwiązanie może Cię zaskoczyć, a jednak łazienka wydaje się idealnym miejsce na umieszczenie rybek i bujnej roślinności. To doskonały sposób na ożywienie pomieszczenia.

Bluszcz poradzi sobie nawet w ciemnym pomieszczeniu!

Decydując się na rośliny do łazienki bez okna, zwróć uwagę na ich rodzaj. Istnieją bowiem takie, które poradzą sobie w trudniejszych warunkach. Jedną z nich jest bluszcz, który potrzebuje jedynie stałego dostępu do wody, by się rozwijać. Światło i świeże powietrze nie są już mu tak niezbędne. Możesz też spróbować z dojrzałą paprotką, zielistką lub skrzydłokwiatem. Gdy zauważysz jakieś niepokojące zmiany, oznacza to, że wybrany przez Ciebie kwiat jednak nie daje sobie rady i konieczne jest jego zastąpienie innym. Warto także poprawić oświetlenie na mocniejsze i zdecydować się na lustra, które będą odbijać promienie świetlne w pomieszczeniu.

Umieszczając w przestrzeni łazienki żywe kwiaty, musisz jednak pamiętać o ich bezpieczeństwie. Rozpylanie lakierów i silnych perfum, a także używanie detergentów do sprzątania może wpłynąć na zielone rośliny i doprowadzić do ich unicestwienia. Dlatego staraj się wszystko robić z umiarem.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl