Dowiedz się, jak przykleić lustro do ściany, by cieszyć się natychmiastowym efektem!

Dowiedz się, jak przykleić lustro do ściany, by cieszyć się natychmiastowym efektem!

Lustro to nieodłączny element wyposażenia łazienki. Te praktyczne akcesoria nie tylko usprawniają codzienne funkcjonowanie, ale także stanowią walor dekoracyjny w pomieszczeniu. Twoje nowe, lśniące i wymarzone lustro łazienkowe już czeka na założenie, a Ty nie wiesz, jak się do tego zabrać? Nie martw się! Przyklejanie luster do ściany jedynie wydaje się skomplikowanym zadaniem, wystarczy jednak kilka kroków, by sprawnie przytwierdzić nowy nabytek. Podpowiadamy, jak przykleić lustro do ściany i cieszyć się natychmiastowym efektem w łazience! 

Postaw na solidny klej! Jak przykleić lustro do ściany?

Żeby mieć pewność, że lustro nie spadnie ze ściany, koniecznie sięgnij po dobry klej montażowy. Od Twojej decyzji zależeć będzie bezpieczeństwo użytkowników, więc nie warto oszczędzać na tego typu produktach. Solidny klej musi być szybkoschnący, a także odpowiednio gęsty i dosyć lepki. W tym przypadku warto sięgać po artykuły uniwersalne, które nadają się do mocowania elementów do różnych faktur ścian – betonu, szkła czy tradycyjnej ściany pomalowanej farbą. Przed zakupem sprawdź udźwig, jaki wytrzymuje klej – jeżeli Twoje lustro nie należy do lekkich, będzie to bardzo istotna kwestia. Warto stawiać również na produkty, które mają właściwości amortyzacyjne, co wyklucza potencjalne drgania podłoża.

W jaki sposób przytwierdzić lustro do ściany? Najpierw przygotuj podłoże

Nawet najlepsze narzędzia nie pomogą w przytwierdzeniu lustra do ściany, jeśli uprzednio nie przygotujesz powierzchni, do której model ma być przyklejony. Żeby uzyskać odpowiedź na pytanie: jak przykleić lustro do ściany, należy najpierw zastanowić się, w jaki sposób oczyścić podłoże, na którym lustro ma się znaleźć. W tym celu sprawdź, czy ściana jest czysta, bez śladów tynku lub gipsu. Niedopuszczalny jest montaż na ścianie z łuszczącą się farbą! Jeżeli planujesz klejenie na płytkach, dokładnie je oczyść i odtłuść, a jeżeli na ścianie – zagruntuj powierzchnię. Gwarancja udanego przyklejenia to odtłuszczenie podlewu lustra przy pomocy alkoholu.

Jak zamocować lustro do ściany – instrukcja prawidłowego montażu

Jeżeli powierzchnia, do której ma być przymocowane lustro, jest już właściwie przygotowana, teraz jest czas na aplikację. Przed rozpoczęciem tego zadania dokładnie przeczytaj instrukcję umieszczoną na opakowaniu kleju montażowego. Jak przykleić lustro do ściany? Nanieś równoległe, pionowe pasy rozrobionego kleju na całą powierzchnię lustra. Pasy powinny mieć szerokość wahającą się w przedziale 5-10 mm, a jest to zależne od gabarytów przedmiotu i jego wagi. Jeżeli posiadasz dość lekkie lustro, możesz rozprowadzać pasy w odstępie co 10-20 cm, w przypadku ciężkich i dużych modeli warto nanieść masę na całą powierzchnię lustra.

Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl