Jak zabezpieczyć meble przed wilgocią? Przydatne porady

Jak zabezpieczyć meble przed wilgocią? Przydatne porady

Chcesz, żeby meble w twojej łazience prezentowały się dobrze przez wiele lat? Zastanawiasz się jak uniknąć nieestetycznych zacieków, kamienia albo – co gorsza – trwałych uszkodzeń, czy odkształceń? Wystarczy kilka prostych sposobów i wprowadzenie dobrych nawyków, by przez lata cieszyć się estetycznie wyglądającymi szafkami. Jak zabezpieczyć meble przed wilgocią? Oto garść przydatnych porad.

Zadbaj o dobrą wentylację w łazience

Chcesz, by meble w łazience posłużyły ci jak najdłużej? Zastanawiasz się, jak zabezpieczyć meble przed wilgocią? Co zrobić, by nie przeprowadzać remontu szybciej, niż planowałaś? Łazienka to bardzo wymagające pomieszczenie. Parowanie, różnica temperatur, wilgoć nie sprzyjają meblom. Nawet jeśli zadbałeś o odpowiedni rodzaj szafek, czy blatów przy zakupie, pamiętaj, że negatywny wpływ nadmiernej wilgoci może odbić się na najtrwalszych meblach.

W twojej łazience jest duszno? Ręczniki po nocnej kąpieli nie są suche rano? Na suficie zaczyna pojawiać się charakterystyczny grzybiczy nalot? Możesz mieć problem z wentylacją łazienki. Najlepszym rozwiązaniem będzie usprawnienie systemu wentylacyjnego. Jego nieprawidłowe działanie zagraża nie tylko meblom, ale także użytkownikom łazienki.

Pochłaniacz wilgoci i osuszacz powietrza – pomogą ci ochronić meble

Poprawa systemu wentylacyjnego nie przyniosła zamierzonego efektu? Nie wiesz jak zabezpieczyć meble przed wilgocią? Przemyśl zakup osuszacza powietrza lub pochłaniacza wilgoci. Pochłaniacz jak sama nazwa wskazuje, wchłania wilgotne powietrze i przywraca odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu. Osuszacz oprócz swojej podstawowej funkcji dodatkowo umożliwia filtrowanie, czy ogrzewanie powietrza. Co wybrać? Wszystko zależy od warunków panujących w twojej łazience.

Wprowadź dobre nawyki

Jak zabezpieczyć meble przed wilgocią? Co zrobić, by przez lata prezentowały się dobrze? Zacznij od wprowadzania dobrych nawyków. Kropelki wody pozostawione na blacie, kranie, umywalce, czy wannie z czasem stworzą nieestetyczne zacieki lub kamienny nalot (jeśli z kranu leci słabej jakości twarda woda).

Dobrze jest przynajmniej raz dziennie (najlepiej po kąpieli wszystkich domowników) przetrzeć meble suchą szmatką i usunąć wszystkie krople wody. Pamiętaj też o regularnym sprzątaniu łazienki. Dbaj o szafki zgodnie z zaleceniami producenta i używaj do czyszczenia preparatów, o których mowa w folderze dołączonym do szafki czy blatu. W ten sposób nie tylko ochronisz meble przed wilgocią, ale także sprawisz, że zawsze będą wyglądały, jakby przyjechały prosto ze sklepu.

Postaw na dobrą jakość

Ostatnią radą na temat jak zabezpieczyć meble przed wilgocią jest dobra jakość. Wybierz szafki, które zostały wykonane z najlepszych materiałów. Postaw na estetyczny wygląd i trwałość. Stawiaj na sprawdzonych producentów, a jeżeli masz taką możliwość, wybierz dobrze zabezpieczone wodo i wilgocioodporne meble.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl