Jakie oświetlenie do łazienki? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by stworzyć stylowe i funkcjonalne wnętrze!

Jakie oświetlenie do łazienki? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by stworzyć stylowe i funkcjonalne wnętrze!

Oświetlenie w łazience jest równie ważne, jak jej wyposażenie. Powinno podkreślać stylistykę wnętrza i gwarantować jego funkcjonalność. Jednym z najczęstszych problemów, z jakim zmagają się właściciele łazienek, jest brak odpowiedniej ilości światła. Taka sytuacja szczególnie często zdarza się w pomieszczeniach pozbawionych okna. Jakie oświetlenie do łazienki warto wybrać? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Oświetlenie do łazienki – dobre praktyki

Wybór światła warto uzależnić od kilku aspektów, takich jak wystrój pomieszczenia, kolory zastosowane we wnętrzu czy rozkład okien oraz rozmieszczenie luster. Jakie oświetlenie do łazienki sprawdzi się najlepiej? W większości przypadków zaleca się wykorzystanie kilku niezależnych źródeł światła. Takie rozwiązanie zapewnia odpowiednią widoczność w miejscach, które jej wymagają, a przy tym umożliwia stworzenie relaksującego klimatu.

Jakie oświetlenie do łazienki – podział na strefy

Dobrym rozwiązaniem, które umożliwia optymalne doświetlenie łazienki, jest podział pomieszczenia na strefy i dopasowanie do nich poszczególnych źródeł światła. Poza klasycznym światłem głównym, które montuje się zwykle na suficie, warto wykorzystać również elementy boczne i dekoracyjne. Jakie oświetlenie do łazienki zastosować w poszczególnych strefach? Do najczęściej wybieranych rozwiązań należą światła montowane zabudowane plafony, światła punktowe, mocowane w suficie, lampy wyposażone w kilka spotów i boczne kinkiety. W ostatnim czasie bardzo popularne są również taśmy LED, które dekoracyjnie oświetlają pomieszczenie w wybranych miejscach.

Oświetlenie do łazienki a lustro

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki jest lustro. To właśnie przy nim wykonywanych jest większość zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych, dlatego jego dobre oświetlenie jest szczególnie ważne. Jakie lustro do łazienki warto wybrać i w jaki sposób zapewnić sobie najlepszą widoczność? Doskonałym rozwiązaniem są tafle minimalistyczne. Świetnie sprawdzają się lustra w prostych ramach, które nie rzucają cienia na taflę. Jakie oświetlenie do łazienki warto zamontować przy lustrze? Najlepszym rozwiązaniem jest strumień światła, który skierowany jest na osobę stojącą przed taflą i równomiernie oświetla jej sylwetkę. Poleca się, by przy lustrze stosować niezależne światło punktowe. Tafle z wbudowanym podświetleniem może i wyglądają efektownie, ale często nie gwarantują optymalnej widoczności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl