Meble łazienkowe na wymiar czy meble z katalogu – które rozwiązanie wybrać?

Meble łazienkowe na wymiar czy meble z katalogu – które rozwiązanie wybrać?

Zastanawiasz się, jak urządzić łazienkę, by była stylowa i doskonale dopasowana do Twoich potrzeb? A może masz problem z aranżacją wnętrza o nietypowym rozkładzie, do którego nie pasują meble w standardowych wymiarach? We wspomnianych przypadkach najczęściej stosowane jest jedno z dwóch popularnych rozwiązań – meble łazienkowe na wymiar lub dostępne na zamówienie meble z katalogu. Jakie są wady i zalety tego typu możliwości i na którą warto się zdecydować? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Jaka powinna być idealna aranżacja łazienki?

Dobrze urządzona łazienka powinna być jednocześnie stylowa i funkcjonalna. O aranżacyjnym sukcesie można mówić wtedy, gdy powierzchnia jest optymalnie zagospodarowana, a wnętrze odpowiada na potrzeby użytkowników. Stworzenie takiego wystroju może być sporym wyzwaniem – szczególnie w przypadku pomieszczeń o nietypowym rozkładzie lub niewielkim metrażu. Czy w takim przypadku konieczne są meble łazienkowe na wymiar, czy jednak warto zdecydować się na gotowe rozwiązania z katalogu?

Meble łazienkowe na wymiar – co musisz o nich wiedzieć?

Indywidualnie projektowane rozwiązania są w pełni dopasowane do wnętrza. Niestety, tego typu realizacje mają kilka zasadniczych wad. Przede wszystkim, meble łazienkowe na wymiar zazwyczaj są znacznie droższe niż gotowe elementy, dostępne na rynku. Co istotne, bardzo często możesz zobaczyć je jedynie na projekcie, więc ich ostateczny wygląd i jakość wykonania może być niespodzianką. Na podstawie rysunku trudno ocenić też materiały i zastosowane mechanizmy. Warto pamiętać, że wykonanie mebli na wymiar może trochę potrwać, dlatego meble na wymiar należy zamówić z odpowiednim wyprzedzeniem.

Meble z katalogu – zalety i wady

Rozwiązaniem, które może być doskonałą alternatywą dla mebli łazienkowych na wymiar, jest wyposażenie z gotowych kolekcji. Elementy tego typu zazwyczaj są dostępne „od ręki” lub zostają przygotowane na zamówienie. Czym różnią się od mebli na wymiar i czy warto je wybrać? Przede wszystkim, wyposażenie z gotowych kolekcji ma z góry narzucone wymiary. Warto jednak zaznaczyć, że często nie jest to dużym problemem. Wybór mebli jest niezwykle szeroki, a wielu producentów w ramach jednej kolekcji proponuje poszczególne elementy w kilku, zróżnicowanych rozmiarach.

Innym faktem, który przemawia za wyborem mebli z katalogu, jest możliwość ich obejrzenia. Dzięki temu masz pewność, że aspekty takie jak jakość wykonania, wykorzystane materiały i zastosowane mechanizmy, są dokładnie takie, jak chcesz. Co więcej, w katalogach lub na stronach internetowych zazwyczaj znajdziesz przykładowe aranżacje, które nie tylko pozwolą Ci wyobrazić sobie ostateczny efekt, ale też mogą stanowić ciekawą inspirację. Gotowe meble są zwykle tańsze od mebli łazienkowych na wymiar, a realizacja zamówienia zazwyczaj wiąże się ze znacznie krótszym czasem oczekiwania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl