Nowoczesny wygląd Twojej łazienki – jak zamontować umywalkę nablatową?

Nowoczesny wygląd Twojej łazienki – jak zamontować umywalkę nablatową?

Umywalki nablatowe zyskują coraz większą popularność. Nowoczesny wygląd sprawia, że są one nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Montaż umywalki nie jest skomplikowany, a stosując się do kilku poniższych wskazówek, z łatwością sam tego dokonasz. W dzisiejszym artykule podpowiemy jak zamontować umywalkę nablatową. Pamiętaj jednak, aby nie iść na skróty. Pozostawienie niedociągnięć spowoduje, że umywalka będzie sprawiać problemy, a konstrukcja nie będzie trwała.

Na czym możesz umieścić umywalkę nablatową?

Duża swoboda w aranżacji to niewątpliwy atut umywalek nablatowych. Możesz ją zamieścić na dopasowanej szafce łazienkowej, którą dostaniesz w zestawie lub dobierzesz osobno. Zanim zakupisz szafkę, sprawdź czy udźwignie ona ciężar umywalki i czy będzie stabilnie stała. Kolejnym świetnym rozwiązaniem jest zamontowanie umywalki nablatowej na wykonanym z drewna egzotycznego blacie. Jest to wytrzymały materiał, który posłuży Ci przez wiele lat. Dzięki temu rozwiązaniu zyskasz miejsce na przybory toaletowe i kosmetyki.

Zanim zamontujesz umywalkę zorganizuj przestrzeń w łazience!

To, gdzie umieścisz umywalkę i inne sanitariaty, zależy od rozmieszczenia instalacji wodnej w pomieszczeniu. Jest to rozwiązanie dla osób, które same chcą ją zamontować, a zmiany dokonane w łazience będą niewielkie. Jeśli planujesz generalny remont, wraz ze zmianą położenia instalacji, wtedy wybór miejsca będzie zależeć tylko od Twoich upodobań. Warto też zadecydować, czy umywalka będzie przylegać do ściany, czy też nie. Kolejną istotną sprawą jest to, na jakiej wysokości powinna być umieszczona. Najlepiej zamontować umywalkę nablatową 85-90 cm nad podłogą, przy czym na tej wysokości powinna znaleźć się krawędź misy.

Jak zamontować umywalkę nablatową? Prosta instrukcja krok po kroku

Pierwszym krokiem przy montażu jest wycięcie otworu w blacie lub szafce, który niezbędny jest do podłączenia umywalki. Zrobisz to dokładnie, gdy po prostu postawisz ją na blacie i ołówkiem oznaczysz miejsca na dziurę. Następnie trzeba wykonać silikonowanie umywalki: nanieś preparat na dolne jej krawędzie, po czym umieść ją na blacie lub szafce i pozostaw na około dobę do ściągnięcia silikonu. Po upływie tego czasu możesz podłączyć armaturę do instalacji wodnej i umieścić syfon i baterię, które podłączasz w taki sam sposób jak przy każdym innym modelu umywalki. Teraz kiedy już wiesz jak zamontować umywalkę nablatową, możesz sprawdzić, czy wszystko działa prawidłowo, aby nie dopuścić do przecieku wody. Następnie możesz rozpocząć montaż szafki, jeśli to właśnie na nią się zdecydowałeś.

Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl