Elegancja glamour czy nowoczesny minimalizm?

Elegancja glamour czy nowoczesny minimalizm?

Elegancja glamour czy nowoczesny minimalizm?

 

 

Aranżując wnętrze pomieszczeń w domu warto zastanowić się jaki styl chcemy osiągnąć. Minimalizm w aranżacji łazienki sprawia, że wygląda ona na obszerną, wygodną i schludną, zatem ten styl doskonale nada się do zaprojektowania nowoczesnej łazienki. Łazienka w stylu glamour to przede wszystkim luksusowe wykończenia, niebanalne wzory, metaliczne akcenty i zabytkowe akcesoria. Wybranie odpowiedniego stylu aranżacji łazienki zaczyna się zatem od samych podstaw.

 

Less is more

 

 

Minimalizm to styl, który charakteryzuje się ścisłymi liniami, podstawowymi kolorami i kształtami oraz brakiem niepotrzebnych gadżetów. Aranżując łazienkę w tym stylu, należy postawić na neutralne kolory jak biały lub szary a pozostałe barwy w pomieszczeniu powinny być w podobnym tonie kolorystycznym. Sprawi to, że łazienka będzie jasna i otwarta. Wybierając meble do łazienki pamiętaj, że wszystko, co postanowisz w niej umieścić powinno być zarówno stylowe, jak i funkcjonalne. Zgodnie z zasadą less is more, w minimalistycznej łazience nie ma miejsca na rzeczy, które niczemu nie służą. Jeśli coś jest tylko ładnym dodatkiem - zrezygnuj z tego.

Dodawanie drewnianych akcentów pozwoli zrównoważyć jednolitość ścian i doda ciepło do łazienki, zachowując jednocześnie prostą estetykę. Warto postawić na elegancki regał łazienkowy czy funkcjonalną szafkę łazienkową z lustrem wykonane z tego samego drewna.

 

Ale pamiętaj - tylko dlatego, że masz większy metraż, nie oznacza, że musisz wypełnić pomieszczenie całkowicie. Kluczem do osiągnięcia minimalistycznej łazienki jest wyeliminowanie bałaganu i wszelkich zbędnych rzeczy, jak kosmetyki rozrzucone na każdym meblu, czy nadmiernych dekoracji. Aby zachować minimalizm w łazience, należy utrzymać wolną przestrzeń i korzystanie tylko z tego, co naprawdę jest potrzebne.

 

Elegancja w stylu glamour

 

 

Glamour, znaczy luksusowo, wyszukanie i bogato. Elegancka łazienka w stylu glamour może łączyć w sobie różne trendy, przyjmując pałacowy, ale i nowoczesny styl wnętrza. Planując aranżację łazienki w tym stylu należy pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad i umiejętnym łączeniu wszystkich elementów w taki sposób, aby zachować jej oryginalny charakter. Aby uzyskać efekt glamour, postawmy wannę w centrum pomieszczenia. Połączona z  kryształowym żyrandolem czy nowoczesnymi meblami łazienkowymi, jak na przykład elegancki regał łazienkowy będzie prezentować się majestatycznie wewnątrz pomieszczenia. Jeśli masz dużą łazienkę, nie bój się postawić na odważne wzory na ścianach lub przynajmniej złote akcenty. Dodatkowo zadbaj o akcesoria - od nietuzinkowych szafek łazienkowych z lustrem, przez stylowe futrzane dywaniki czy kolorowe pufy. Kosmetyki pielęgnacyjne również są elementem kojarzącym się ze stylem glamour. Warto zatem wybrać stylową szafkę łazienkową z lustrem i umieścić na niej wszystkie drobne bibeloty.

 

 

Dzięki olbrzymiemu wachlarzowi stylowych mebli do łazienki, które są dzisiaj dostępne na rynku, możemy zaprojektować pomieszczenie zgodnie z najskrytszymi upodobaniami. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w celu zaaranżowania łazienki marzeń!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl