Łazienka w stylu marokańskim czyli porady jak ją zaaranżować

Łazienka w stylu marokańskim czyli porady jak ją zaaranżować

Planując remont łazienki, wiele osób zastanawia się nad wyborem konkretnego stylu, którym będą się kierować. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest styl marokański, który łączy w sobie elementy tradycyjnego stylu arabskiego z nowoczesnymi dodatkami. Łazienka w stylu marokańskim może stać się nie tylko praktycznym, ale i eleganckim miejscem relaksu, którego nie będziemy chcieli opuszczać. W poniższym tekście postaramy się przybliżyć tę tematykę oraz podpowiedzieć, jakie elementy warto uwzględnić w takim wnętrzu.

Styl marokański to połączenie tradycji i nowoczesności

Styl marokański to styl wyjątkowy, który cechuje się bogatą ornamentyką, intensywnymi kolorami oraz orientalnymi wzorami. Charakterystyczne dla niego są też kafelki, mozaiki oraz rzeźbione drewniane elementy. Jednocześnie styl ten nie ogranicza się do wykorzystania tylko tradycyjnych elementów – można w nim łączyć różne style i motywy, co daje spore możliwości aranżacyjne.

Podstawowe elementy łazienki w stylu marokańskim

Jeśli chodzi o podstawowe elementy, jakie warto uwzględnić w łazience w stylu marokańskim, to z pewnością należy wymienić:

  1. Kafelki – styl marokański to przede wszystkim styl kafli, które mogą mieć różne kształty, kolory i wzory. Najczęściej wykorzystywane są kafle ceramiczne oraz glazurowane, a ich intensywne kolory (np. fiolet, turkus czy zieleń) dodają wnętrzu orientalnego charakteru.

  2. Mozaiki – mozaiki są idealnym uzupełnieniem kafli. Mogą być wykonane z różnych materiałów (np. ceramiki, szkła czy kamienia) i tworzyć ciekawe wzory oraz kolorowe kompozycje.

  3. Drewno – rzeźbione drewniane elementy, takie jak np. drzwi, ramy lusterek czy szafki, to kolejny charakterystyczny element stylu marokańskiego. Zazwyczaj wykonane są z ciemnego drewna i mają rzeźbione ornamenty.

  4. Metal – w łazience w stylu marokańskim można też wykorzystać elementy z metalu, np. mosiądzu czy miedzi. Mogą to być np. wieszaki na ręczniki, uchwyty do drzwi czy kraniki.

  5. Dodatki – styl marokański to także bogactwo dodatków, takich jak np. orientalne lampy, lustra, ozdobne pudełka, tkaniny oraz dywany.

Ważne jest, aby wszystkie elementy łazienki w stylu marokańskim, jakie wykorzystujemy, były ze sobą spójne i harmonijne. Warto zatem zastanowić się nad całościową koncepcją aranżacyjną, która pozwoli na stworzenie spójnego i wyjątkowego wnętrza.

Odpowiednie kolory i materiały Wybierając kolory i materiały do łazienki w stylu marokańskim, warto kierować się intensywnymi, głębokimi barwami. Można wykorzystać np. czerwień, granat, zieleń, turkus, a także odcienie brązu i złota. Ważne, aby kolory te były spójne z pozostałymi elementami łazienki, np. kafelkami czy drewnem.

Co do materiałów, warto wybierać naturalne materiały, takie jak drewno, kamień czy ceramika. Mogą one być rzeźbione i ozdobione orientalnymi wzorami, co wpisze się w styl marokański. Ważne, aby materiały były trwałe i odporne na wilgoć, co jest szczególnie istotne w łazience.

Orientalne wzory i dodatki Oprócz kafli, mozaik i rzeźbionego drewna, warto wprowadzić do łazienki w stylu marokańskim także orientalne wzory i dodatki. Mogą to być np. kolorowe tkaniny na zasłony lub poduszki, ozdobne pudełka czy dywany. Bardzo charakterystycznym elementem są orientalne lampy, które tworzą ciekawe refleksy światła.

Podsumowując Łazienka w stylu marokańskim to interesujące rozwiązanie dla osób, które szukają nietypowej aranżacji swojego wnętrza. Połączenie tradycyjnych arabskich motywów z nowoczesnymi dodatkami pozwoli stworzyć unikalne i spójne miejsce, które będzie służyć zarówno relaksowi, jak i codziennej pielęgnacji ciała. Warto zwrócić uwagę na odpowiedni dobór kolorów i materiałów oraz dbać o harmonię między poszczególnymi elementami. Dzięki temu łazienka w stylu marokańskim będzie estetyczna, funkcjonalna i jednocześnie wyjątkowa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl