Meble łazienkowe - jakie modele dla rodzin z dziećmi?

Meble łazienkowe - jakie modele dla rodzin z dziećmi?

Meble łazienkowe - jakie modele dla rodzin z dziećmi?

Rodziny z dziećmi często mają trudności w zaprojektowaniu i urządzeniu swojej łazienki, ponieważ trzeba brać pod uwagę potrzeby i bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny. Właściwie zaprojektowane meble łazienkowe mogą jednak sprawić, że przestrzeń ta stanie się bardziej funkcjonalna, wygodna i bezpieczna dla całej rodziny. W tym artykule przedstawimy kilka przydatnych wskazówek, jakie modele mebli łazienkowych warto wybrać dla rodzin z dziećmi.

 1. Szafki z szufladami Szafki z szufladami to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, ponieważ pozwalają na łatwe przechowywanie akcesoriów łazienkowych i kosmetyków, a jednocześnie chronią je przed przypadkowym wypadnięciem czy zabrudzeniem. Ważne, aby szuflady były wyposażone w systemy samohamowne, które zapobiegają przypadkowemu zamykaniu się oraz w mechanizmy cichego domykania, dzięki którym nie przeszkadzają podczas snu maluchów.

 2. Meble z zaokrąglonymi krawędziami Meble łazienkowe z zaokrąglonymi krawędziami to znakomite rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, ponieważ dzięki temu nie ma ostro zakończonych krawędzi, które mogą być niebezpieczne dla małych dzieci. Taki design mebli daje również optycznie wrażenie miękkości i łagodności.

 3. Wielofunkcyjne meble Wielofunkcyjne meble to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, ponieważ pozwalają na zaoszczędzenie miejsca i jednocześnie umożliwiają przechowywanie wielu rzeczy w jednym miejscu. Przykładowo, szafka pod umywalką z szufladami i półkami może pełnić funkcję jednocześnie przechowywania ręczników, akcesoriów łazienkowych, kosmetyków, a także mieć miejsce na pieluszki czy kosz na bieliznę.

 4. Meble z systemami bezpieczeństwa Meble łazienkowe z systemami bezpieczeństwa to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, ponieważ zapewniają one dodatkowe zabezpieczenie przed ewentualnymi wypadkami. Przykładowo, systemy zabezpieczające przed otwieraniem szuflad lub drzwi mebli są niezwykle pomocne w przypadku małych dzieci, które lubią wszelkiego rodzaju eksperymenty.

 5. Wybór odpowiednich materiałów. 

  Odpowiedni wybór materiałów to kolejna ważna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze mebli łazienkowych dla rodzin z dziećmi. Ważne, aby meble były wykonane z trwałych, łatwych w utrzymaniu i łatwych do czyszczenia materiałów, takich jak na przykład ceramika, szkło hartowane czy płyta laminowana. W przypadku blatów, warto zdecydować się na materiały o nieco grubszej grubości, co zwiększa ich wytrzymałość na uszkodzenia oraz odporność na działanie wilgoci i wysokich temperatur.

  1. Zwróć uwagę na wysokość mebli Wysokość mebli to ważny czynnik przy wyborze mebli łazienkowych dla rodzin z dziećmi. Ważne, aby meble były dostosowane do wzrostu dzieci, ale jednocześnie nie stanowiły zagrożenia dla ich bezpieczeństwa. Meble zbyt niskie mogą powodować bóle pleców i trudności w utrzymaniu dobrej postawy, natomiast meble zbyt wysokie mogą stanowić zagrożenie dla dzieci i utrudniać im korzystanie z nich.

  2. Zwróć uwagę na miejsce do przechowywania zabawek Przestrzeń do przechowywania zabawek to istotny element każdej łazienki dla dzieci. Ważne, aby meble łazienkowe miały odpowiednie miejsce do przechowywania zabawek i innych drobiazgów, co pozwoli na utrzymanie porządku oraz uniknięcie przypadkowego upadku zabawek w trakcie kąpieli.

Jeśli chodzi o konkretnie modele mebli łazienkowych dla rodzin z dziećmi, istnieje wiele różnych opcji do wyboru. Oto kilka propozycji:

 1. Szafka podumywalkowa z szufladami - taka szafka pozwoli na przechowywanie wielu różnych produktów i akcesoriów łazienkowych, a szuflady z systemem cichego domykania zwiększą bezpieczeństwo użytkowania.

 2. Szafka z lustrem i oświetleniem - to dobry wybór dla rodzin z dziećmi, ponieważ zapewni dodatkowe źródło światła, co ułatwi kąpiel i golenie, a także da dzieciom szansę na dobry wygląd przed wyjściem z domu.

 3. Regał łazienkowy z półkami - taki regał pozwoli na przechowywanie ręczników, kosmetyków i innych akcesoriów łazienkowych, a półki z wystającymi krawędziami zwiększą bezpieczeństwo.

 4. Szafka wisząca - taka szafka pozwoli na przechowywanie różnych akcesoriów łazienkowych, a jednocześnie nie zajmie dużo miejsca na podłodze.

 5. Szafka naścienna z lustrem - taka szafka pozwoli na przechowywanie różnych akcesoriów łazienkowych, a lustro umieszczone na drzwiach pozwoli na sprawdzenie swojego wyglądu przed wyjściem z domu.

Podsumowując, meble łazienkowe dla rodzin z dziećmi powinny być przede wszystkim bezpieczne, funkcjonalne i łatwe w utrzymaniu. Ważne, aby zwrócić uwagę na detale, takie jak systemy bezpieczeństwa, miejsce do przechowywania zabawek oraz wysokość mebli. Wybierając odpowiednie meble łazienkowe, można stworzyć przyjazną dla dzieci przestrzeń, która będzie zapewniała wygodę i komfort całej rodzinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl