Podłoga w łazience – jak ją zaaranżować?

Podłoga w łazience – jak ją zaaranżować?

Podłoga w łazience – jak ją zaaranżować?

Aranżacja podłogi w łazience to nie lada wyzwanie. Kamień, beton, a może mozaika? Jaki format? Od czego te aspekty są uzależnione?

Stylowa podłoga w łazience

Podłogę w łazience można zaaranżować na wiele sposobów. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, gustu osoby urządzającej, stylu, w którym urządzono łazienkę oraz tego, jak duże znaczenie ma dla właściciela funkcjonalność. Sklepy budowalne oraz miejsca z armaturą łazienkową oferują ogromny wybór materiałów wykończeniowych. Jak wybrać odpowiednią podłogę? Na co zwrócić szczególną uwagę? Zdajemy sobie sprawę z tego, że przy urządzaniu łazienki, większość osób kieruje się estetyką. Patrzysz na zdjęcia w katalogu i myślisz sobie: To jest piękne! Chcę, by moja łazienka wyglądała tak samo albo chociaż podobnie. Zwróć uwagę na jeden istotny szczegół – pomieszczenia prezentowane w katalogach są zazwyczaj dość duże. Pełnią rolę pokoju kąpielowego lub domowego spa. Jeśli łazienka w Twoim mieszkaniu lub domu nie należy do ogromnych pomieszczeń – w wyborze podłogi kieruj się przede wszystkim praktycznością. Dobrym rozwiązaniem jest wybór standardowego rozmiaru płytek w formacie 60x30 lub 60x60.

Kamień, beton, a może lastryko – jaki materiał wybrać?

Aranżacja podłogi w łazience nie należy do najłatwiejszych zadań. Rynek oferuje wiele możliwości i jeżeli ktoś do końca nie wie, co chce zobaczyć w swojej łazience lub co będzie sprawdzało się najlepiej, wybór może być dość trudny. Nie będziemy Cię okłamywać – decyzja należy tylko do Ciebie. Postaw na coś, co najbardziej przypadnie Ci do gustu. Jeśli Twoja łazienka jest urządzona w stylu industrialnym, lubisz surowe elementy wystroju wnętrz i stawiasz na czerń – dobrym rozwiązaniem może być beton. To oryginalna aranżacja podłogi, którą często można spotkać w luksusowych restauracjach czy hotelach. Nada Twojej łazience nieszablonowego wyglądu i z pewnością nie wysunie się na pierwszy plan. Możesz być spokojny – szafka łazienkowa, którą niedawno wybrałeś, będzie odgrywać pierwszorzędną rolę. Kamień oraz lastryko to również nietuzinkowe propozycje na aranżację podłogi w łazience. Z pewnością są dużo bardziej charakterystyczne niż beton, dlatego też odradzamy ich zakup osobom, które nie lubią oryginalnych propozycji. To mocne elementy, które, kolokwialnie mówiąc, robią całą robotę.

Podłoga w łazience – pamiętaj o układzie ścian!

Wybierając płytki na podłogę w łazience, należy zwrócić szczególną uwagę na planowany układ ścian. Dobry projekt łazienki powinien uwzględniać taki układ ścian, który zwraca uwagę na rozmiary płytek. Chyba nie chcesz ich przycinać w przypadkowym miejscu? Będzie to wyglądało bardzo nieestetycznie. Dlatego też format oraz odcień płytek należy wybrać w zgodzie z układem ścian. Co to oznacza w praktyce? Przy aranżacji podłogi w łazience, należy wziąć pod uwagę zabudowę stelaży pod toaletę, umywalki, szafki pod umywalkę, rozmieszczenia punktów armatury łazienkowej, wanny bądź prysznica. To, o czym przeczytałeś w artykule, to najbardziej istotne aspekty, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru podłogi w łazience.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl