Pralka w łazience - jak zaaranżować przestrzeń?

Pralka w łazience - jak zaaranżować przestrzeń?

Pralka w łazience - jak zaaranżować przestrzeń?

Pralka to jeden z prawdziwych bohaterów domu. Ale zanim zdecydujesz się na konkretny model, najpierw zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze. Jest na przykład duża różnica, czy mieszkasz sam, czy jesteś dużą rodziną. Oto kilka dobrych rzeczy do przemyślenia przed kupnem pralki i zaaranżowaniem jej w łazience.

Którą pralkę wybrać?

W zależności od tego, ile osób jest w gospodarstwie domowym i jak często robisz pranie, naturalnie ma to wpływ na to, która maszyna najbardziej Ci odpowiada. Obecnie większość pralek mieści 7-8 kg suchego prania, a to bardzo dużo.

Nawet jeśli maszyna może prać duże ilości prania, to ostatecznie objętość bębna w litrach decyduje o tym, ile prania możesz wycisnąć. Im większa objętość bębna, tym więcej prania się wkłada. Weź też pod uwagę pralkę, która ma jak największą prędkość wirowania, najlepiej 1600 obr./min, ponieważ wyższa prędkość obrotowa powoduje, że pranie jest bardziej suche, a tym samym szybciej wysycha po wyjęciu.

Rozmiar pralki w łazience

Najpopularniejszy wymiar pralek ładowanych od przodu to 60 × 60 cm, ale są też modele mniejsze i głębsze. Wysokość zwykle wynosi 85 cm. Istnieją również modele kompaktowe, które mają tylko 40-45 cm głębokości. Maszyny z ładowaniem od góry mają 40 cm szerokości, 60 cm głębokości i 85 cm wysokości i są odpowiednie dla tych, którzy mają mniejszą przestrzeń. Niektóre pralki ładowane od góry są wyposażone w kółka, dzięki którym pralkę można obracać do przodu i do tyłu podczas użytkowania lub w celu ułatwienia czyszczenia.

Instalacja pralki w łazience

Pralki w zwykłych domach są zawsze instalowane na 1 fazę i mają standardową wtyczkę z uziemieniem. W przypadku stałego montażu w mokrych pomieszczeniach ważne jest, aby był on wykonywany przez wykwalifikowanego elektryka.

Oszczędzaj energię – energooszczędne pralki w łazience

Wybór energooszczędnej maszyny jest korzystny zarówno dla portfela, jak i środowiska, ale najlepszym sposobem na oszczędzanie energii jest uruchamianie pralki tak pełnej, jak to możliwe i przy jak największej prędkości wirowania. Wystarczy wsypać garść proszku lub wrzucić kapsułkę do bębna i całe pranie będzie czyste.

Gdzie lepiej zainstalować pralkę w łazience lub w kuchni?

Wiele gospodyń domowych interesuje jedno pytanie: gdzie zainstalować pralkę, w łazience czy w kuchni? Oczywiście decydującym czynnikiem będzie dostępna przestrzeń.

Jeśli przestrzeń łazienkowa jest katastrofalnie mała, pralkę lepiej umieścić w kuchni.

Czy obszar w obu pokojach pozwala na zainstalowanie pralki? Przeanalizujemy plusy i minusy każdej z opcji mieszkaniowych, pomożemy uprościć proces aranżacji sprzętu AGD.

Wszyscy wiedzą, że obecność i działanie sprzętu elektrycznego w pomieszczeniu o dużej wilgotności jest niepożądane. Kuchnia, w przeciwieństwie do łazienki, jest mniej podatna na wilgoć i bryzgi wody. Dlatego, wybierając kuchnię do podłączenia w niej pralki, weź pod uwagę przepisy bezpieczeństwa.

Korzyści z zainstalowania pralki w łazience

Jedną z najważniejszych zalet podłączenia pralki w łazience jest dobra hydroizolacja podłogi w tym pomieszczeniu. Czynnik ten znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo zalania sąsiadów od dołu w przypadku awaryjnego wycieku maszyny.

Niektórzy użytkownicy obawiają się również perspektywy stałej obecności w kuchni detergentów, płukanek, kapsułek i brudnej bielizny. Ponadto podczas jedzenia nie do końca przyjemnie jest obserwować proces prania, wdychać specyficzny aromat proszku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl