System cichego domykania i pielęgnacja umywalek dolomitowych oraz ceramicznych

System cichego domykania i pielęgnacja umywalek dolomitowych oraz ceramicznych

System cichego domykania i pielęgnacja umywalek dolomitowych i ceramicznych

We wszystkich oferowanych przez nas produktach stosujemy funkcję cichego domykania. Na czym ona dokładnie polega? Otóż wszystkie szuflady w produkowanych przez nas szafkach łazienkowych zamykają się niezwykle płynnie, dzięki zastosowaniu prowadnic pneumatycznych. Szuflady tym samym posiadają pełny wysuw, który pozwala na wykorzystanie całej powierzchni użytkowej danego mebla.

Dzięki zastosowaniu funkcji cichego domyku w swoich szafkach łazienkowych, zwiększycie nie tylko komfort ich użytkowania, ale macie również zagwarantowaną dłuższą żywotność produktu! Ponadto, system cichego domykania stosujemy we wszystkich zawiasach, dzięki czemu nasze szafki i regały zamykają się niezwykle płynnie oraz bezgłośnie.

Jak czyścić swoje umywalki dolomitowe i ceramiczne?

Spora część z was z pewnością zastanawia się również, jak czyścić swoje umywalki dolomitowe i ceramiczne. Warto pamiętać, że produkty z lanego marmuru najlepiej czyścić zwykłym środkiem czyszczącym w płynie przeznaczonym do mycia produktów.

W czasie sprzątania łazienki często mierzymy się z kamieniem, osadami, czy też brudnymi fugami. Bardzo często do pozbycia się uporczywych zabrudzeń musimy wykorzystywać inwazyjną chemię. Musimy pamiętać jednak, że nie do każdej umywalki można użyć tych samych środków czyszczących. Jak zatem dbać o czystość w łazience, żeby nie uszkodzić na przykład powierzchni ceramicznej umywalki, a mimo tego skutecznie usunąć zanieczyszczenia? 

Ślady po mydle, czy też paście do zębów, jak dobrze wiemy, są najprostsze do usunięcia i bez problemu możemy sobie z nimi poradzić za pomocą płynu do naczyń rozpuszczonego w wodzie. O wiele trudniejszym wyzwaniem są jednak uporczywe zabrudzenia, takie jak chociażby osady spowodowane twardą wodą. Tego typu naleciałości najlepiej usunąć używając mieszanki 500 ml octu z trzema łyżkami sody oczyszczonej. W przypadku, gdy osad zdążył już przybrać postać trudnego do wyczyszczenia kamienia, najlepiej obłożyć go gazą nasączoną octem i pozostawić na godzinę. Warto pamiętać również o dokładnym czyszczeniu trudno dostępnych miejsc, znajdujących się na styku umywalki z armaturą lub bezpośrednio tuż przy odpływie, bowiem w tych punktach powłoka ceramiki jest najbardziej narażona na uszkodzenia.

Dodatkowa pielęgnacja umywalek dolomitowych i ceramicznych

Pod żadnym pozorem nie używajcie środków czyszczących, które w swoim składzie zawierają środek ścierny, czy też piasek (jak mleczka typu Cif). Umywalki dolomitowe nie mogą mieć również kontaktu z kwasami, amoniakiem, środkami do czyszczenia sanitariów, czy też związkami chloru, które występują w takich produktach jak farby do włosów, czy lakiery do paznokci, które mogą spowodować trwałe przebarwienia.

Umywalkę dolomitową, jak również i inne produkty dolomitowe, można polerować. W przypadku pojawienia się na nich rys powierzchniowych lub zmatowania powierzchni, umywalkę należy wypolerować specjalnym środkiem drobnoziarnistym, a następnie nawoskować bezbarwnym środkiem przeznaczonym na co dzień do pielęgnacji karoserii samochodowych.

Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl