Wodo i wilgociodporne szafki do łazienki

Wodo i wilgociodporne szafki do łazienki

Jakie powinny być meble do łazienki?

Łazienka to specyficzne domowe pomieszczenie. Urządzając ją, trzeba połączyć estetykę z praktycznością i funkcjonalnością. To połączenie powinno zostać zachowane zarówno przy wyborze materiałów wykończeniowych, jak i mebli do łazienki czy dekoracyjnych dodatków. Szczególną uwagę przy aranżacji trzeba poświęcić meblom do łazienki. Jakie one powinny być? Czym charakteryzuje się dobra szafka pod umywalkę czy regały podwieszane na kosmetyki?

Meble do łazienki, czyli szafki do zadań specjalnych

Na rynku nie brakuje różnych modeli mebli do łazienki. Wybierać można między kolekcjami w różnych stylach i kolorach. Okazuje się jednak, że wybór łazienkowego umeblowania to nie taka błaha sprawa, jak może się wydawać. Szafka pod umywalkę, regały podwieszane czy szafki z lustrami narażone są bowiem na wilgoć, kontakt z wodą, a także ciągłe zmiany temperatury. Wybór mebli wykonanych z nieodpornych materiałów sprawi, że po kilku miesiącach użytkowania dojdzie do zniekształcenia korpusów i drzwiczek, trudności w zamykaniu i otwieraniu szuflad, przebarwień, opadania obrzeży, pojawi się pleśń i niemiły zapach. Aby zapobiec szybkiemu zniszczeniu mebli łazienkowych, zawsze wybieraj te wykonane z wodoodpornych materiałów. Dodatkowo powinny one być wilgocioodporne i zabezpieczone specjalnymi powłokami, które zwiększają ich trwałość i odporność na warunki panujące w pokoju kąpielowym.

Wodo i wilgociodporne szafki do łazienki

Najpopularniejszym materiałem, z którego wykonuje się meble łazienkowe, jest płyta MDF, czyli to z przetworzonego drewna. Wykonanie z niej meble są mniej narażone na wypatrzenia i odkształcenia niż szafki i regały podwieszane z litego wnętrza. Naszym klientom proponujemy meble do łazienki stworzone z surowców drewnopochodnych. Są one zabezpieczone specjalną folią, która bardzo dobrze sprawdza się w codziennej eksploatacji. Dzięki temu szafce pod umywalkę, łazienkowym szufladom czy regałom niestraszna jest woda, wilgoć, para wodna, pleśń i grzyby.

Jak dbać o meble łazienkowe?

 Aby pięknymi meblami w łazience można było się cieszyć przez lata, trzeba o nie odpowiednio dbać. Należy pamiętać, że nawet szafek wodo- i wilgocioodpornych nie należy narażać na długotrwały i stały kontakt z wodą. W przypadku zalania stracą one swój wygląd i pojawią się problemy z ich użytkowaniem.

Oprócz tego trzeba pamiętać o regularnym sprzątaniu łazienki. Nie powinno się ono ograniczać jedynie do zmycia podłogi, wyczyszczenia wanny/kabiny prysznicowej czy umycia lustra. Do łazienki powinny również wkroczyć specjalistyczne płyny, które pomogą zdezynfekować umywalkę i baterię, umyć szafkę pod umywalkę czy inne elementy meblowej zabudowy. Przede wszystkim ważne jest czyszczenie blatów, na których często pojawiają się nieestetyczne zacieki z wody. Nasze meble łazienkowe można czyścić z pomocą preparatów przeznaczonych do mebli drewnianych i detergentów przeciwkurzowych. Ich właściwości pozwolą ochronić szafki przed oddziaływaniem wilgoci, pozostawią na ich powierzchni przyjemny zapach, a także będą działać antystatycznie, co ogranicza osadzanie się na meblach kurzu. Detergenty czyszczące na meblach z materiałów drewnopodobnych należy rozprowadzać za pomocą miękkich ściereczek z mikrofibry.

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl