Najczęściej zadawane pytania - FAQ
1) Co to jest system cichego domykania?
 
 
-cichy domyk to funkcja, którą stosujemy we wszystkich oferowanych produktach. Wszystkie szuflady w naszych szafkach łazienkowych zamykają się płynnie dzięki zastosowaniu pneumatycznych prowadnic. To udogodnienie sprawia, że szuflady posiadają pełen wysuw, dzięki któremu cała powierzchnia użytkowa mebla może być w pełni wykorzystana. Osadzona na pneumatycznych prowadnicach szuflada posiada wbudowany mechanizm pneumatyczny, który przy delikatnym pchnięciu samoczynnie dociąga szufladę powodując jej całkowite zamknięcie, przy czym szuflada w ostatniej fazie zamykania zwalnia, aby niemal bezgłośnie się zamknąć. Zastosowanie cichego domyku w szafkach łazienkowych nie tylko zwiększa komfort ich użytkowania, ale gwarantuje dłuższą żywotność produktu. System cichego domykania stosujemy również we wszystkich zawiasach co sprawia, że drzwi w oferowanych przez nas szafkach i regałach zamykają się płynnie i niemal bezgłośnie.
 
2) Czym jest płyta MDF ?
 
-Nasze meble w większości wykonane są z płyty MDF. Płyta MDF powstaje w wyniku sprasowania w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury włókien drzewnych z dodatkiem organicznych związków łączących i utwardzających. Wysoka jakość, jednorodny skład oraz duża gęstość, to cechy stanowiące o wykorzystywaniu tego materiału w produkcji mebli łazienkowych. Płyta ta może być łatwo cięta, nawiercana, frezowana i kształtowana tak aby stworzyć wspaniały końcowy, nawet najbardziej zawiły kształt przy zachowaniu stabilności wymiaru. Umożliwia uzyskanie różnorodnych profili.
 
3) Umywalki dolomitowe - czym się charakteryzują i jakie są różnice w stosunku do umywalek ceramicznych
 
- Umywalki dolomitowe to  inaczej umywalki konglomeratowe. Produkowane są z żywic poliestrowych wypełnianych węglanami wapnia i magnezu oraz mączkami kwarcowymi o różnym stopniu granulacji. Właściwości fizyczne i chemiczne konglomeratów poliestrowych mają cechy zbliżone do naturalnego granitu i pod wieloma względami przewyższają go (np. brak mikroporów występujących w naturalnych granitach, będących siedliskiem drobnoustrojów). Wierzchnią, użytkową powierzchnię pokrywa się warstwą sanitarnego żelkotu. Powłoka zewnętrzna barwiona w procesie technologicznym charakteryzuje się dużą twardością, wysokim połyskiem i łatwością utrzymania czystości. Kolor posiada stabilizację na wpływ promieniowania UV.

Cechą zdecydowanie wyróżniająca dolomitowe umywalki od ceramicznych odpowiedników jest możliwość nadawania im atrakcyjnych kształtów, odznaczających się wyraźnymi, prostymi krawędziami i gładką powierzchnią. Z uwagi na proces technologiczny (wypalanie) jest to nie osiągalne w przypadku umywalek ceramicznych. Dzięki temu umywalki takie szczególnie atrakcyjnie komponują się z meblami łazienkowymi, stanowiąc niejako naturalne dopełnienie ich kubicznych brył.

 
4) Na jakiej wysokości zamontować umywalkę z szafką?
 
- Standardowo umywalki mocuje się na wysokości 85 cm nad podłogą (wymiar określa górna zewnętrzna krawędź umywalki). Są to oczywiście zalecenia, które nie muszą być ściśle przestrzegane. Osoby o szczególnie niskim lub szczególnie wysokim wzroście mogą zawiesić umywalkę nieco niżej lub wyżej, tak by korzystanie z niej było dla nich najwygodniejsze.
 
5) Czy można zamówić szafkę bez umywalki ?
Jak najbardziej, każdą szafkę możemy dodać do sklepu bez umywalki. Bardzo prosimy o kontakt, podamy cenę bez umywalki i wprowadzimy produkt do sklepu
 
6) Jakie są strony otwieranie regałów?
Strona jest uniwersalna, nawierty są z obu stron.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl