Remont łazienki bez kucia - nawet nie wiesz, jak wiele możesz zmienić!

Remont łazienki bez kucia - nawet nie wiesz, jak wiele możesz zmienić!

W mniemaniu bardzo wielu osób remont łazienki bez kucia jest zadaniem absolutnie niemożliwym. W większości sytuacji będzie to bardzo spójne ze stanem faktycznym. Odświeżenie tego pomieszczenia zwykle połączone jest z wymianą niemodnej lub uszkodzonej glazury. Ponadto, nierzadkie są sytuacje, w których renowacja takiej przestrzeni wymuszona jest awarią. Wtedy także nie obejdzie się bez młota pneumatycznego i sporej kupki gruzu. Jeżeli jednak posiadasz ładną łazienkę, w której wszystkie instalacje działają poprawnie, to nadal możesz wykonać remont, który wiele zmieni. Jak tego dokonać i uniknąć niepotrzebnego roztrzaskiwania? W poniższym tekście zamieściliśmy kilka porad. 

Kiedy kucie w łazience nie jest potrzebne?

Podejmując decyzję o remoncie łazienki bez kucia, musisz zwrócić uwagę na kilka czynników. Po pierwsze, sprawdź stan glazury. Jeżeli zauważysz pęknięcia i odpryski, to może być znak, że warto wymienić płytki na nowe. Bez kucia nie obejdzie się, gdy awarii ulegnie instalacja wodociągowa lub odpływowa. Teoretycznie jest możliwość dostania się do niej z drugiej strony ściany. Jednak to wyjątek potwierdzający regułę, bo bardzo rzadko usterka pojawia się w cienkiej ścianie, nie będącej jednocześnie ścianą nośną lub zewnętrzną. Na koniec musisz ocenić, jak bardzo stara glazura opatrzyła ci się i czy bardzo odstaje od najnowszych trendów. Jeżeli żaden z powyższych warunków nie został wypełniony, to możesz zabrać się do remontu łazienki bez kucia. 

Zacznij od solidnego czyszczenia - dogłębna renowacja detali

Z całą pewnością to pomieszczenie jest sprzątane dość często. Jednak z czasem pewne zacieki i niedogodności stają się nierozłączną częścią tego miejsca. Żeby remont łazienki bez kucia stał się możliwy, ubierz solidne gumowe rękawice i wyszoruj wszystkie fugi i narożniki. Gwarantujemy, że efekt będzie widoczny od razu. Blasku może nabrać armatura, wystarczy sięgnąć po odpowiednie, odkamieniające preparaty. Warto przyjrzeć się kabinie prysznicowej i dokładnie oglądnąć lustro. Z powodu dużej wilgotności, już po kilku miesiącach mogą pojawić się na nich osady z kamienia. Warto je usunąć, żeby szybko odświeżyć ich wygląd. Jeśli lustro nie wygląda tak dobrze, jak jeszcze jakiś czas temu, a po usuwaniu zanieczyszczeń pojawiły się widoczne zarysowania, warto wymienić je na nowe - odpowiedni będzie model Olimpia, dostępny w naszym sklepie. 

Czyszczenie to może być za mało - czas wziąć pędzel do ręki

Malowanie w łazience to zwykle dość szybka sprawa. W większości takich pomieszczeń wystarczy odświeżyć sufit. Jednak to nie wszystko. Zwróć uwagę także na fugi. Jeżeli nadasz im nowego wyglądu, odmienią odbiór glazury. Byliśmy świadkami takich przemian i możemy Ci zagwarantować, że zrobi to na Tobie ogromne wrażenie. Dzięki temu remont łazienki bez kucia będzie możliwy. 

Wymień wszystko co się rusza i remontuj bez kucia

Kolejnym krokiem w remontowaniu łazienki bez kucia jest wymiana wszystkich ruchomych mebli i szafek. Czas pozbyć się podstawy pod umywalkę, półki, kosza na pranie, suszarki, apteczki i nawet rurki, na której wisi kotara prysznicowa. Zobacz sam, może posiadasz inne meble w tym pomieszczeniu, które szybko można wymienić. Nowsze modele są dużo bardziej ustawne i lepiej pomyślane. Ponadto, pachną nowością i wyglądają o niebo lepiej. Koszt zastąpienia ich na nowe jest zdecydowanie niższy niż remont generalny, a efekt może być nawet lepszy. 

Efekt nie jest zadowalający? Wykręć armaturę łazienkową

Toaleta, bidet i umywalka. Te trzy drobiazgi stanowią trzon użytkowych akcesoriów w tym pomieszczeniu. Możesz uniknąć kucia podczas remontu łazienki, jeśli uda Ci się to wyposażenie wymontować i wymienić na nowsze. W ostatnim czasie niezwykle modne są umywalki dolomitowe z linii Clever. Warto czasem zaszaleć z kolorem, bo nikt nie powiedział, że muszą być białe. Toaleta i bidet po pewnym czasie też mogą prosić się o wymianę. Czasem wystarczy tylko tyle, żeby zupełnie zmienić ogólne postrzeganie tego pomieszczenia. 

Jeszcze ci mało? Czas pozbyć się wanny!

Kolejnym krokiem, który powinieneś postawić, żeby uniknąć kucia podczas remontu łazienki, jest wymiana wanny tudzież prysznica. Tutaj niestety nie będzie tak łatwo. To wyposażenie bardzo często jest zabudowane i usunięcie go bez naruszenia glazury może być trudne. Warto jednak sięgnąć po ciekawe rozwiązania. Czasem drastyczne kroki mogą uwolnić dodatkową przestrzeń, w której aż prosi się o wstawienie stylowych i nowoczesnych mebli łazienkowych. Pamiętaj, że taka szafka pod umywalkę Olimpia pozwoli schować ci kosmetyki, szampony i dodatki do kąpieli i dzięki temu nie będą już zaśmiecać otoczenia.

Czas przebić się przez ścianę - jak tego dokonać bez kucia?

W żadnym wypadku nie żartujemy. Podczas remontu łazienki bez kucia, możliwe jest powiększenie pomieszczenia. Takie przebicie się przez ścianę możesz uzyskać poprzez wymianę lustra na większe, na przykład na model Olimpia 100x65 cm. To optycznie powiększy te pomieszczenia i przestanie ono być klaustrofobiczne. Takie potężne zwierciadło rozjaśni także miejsca, które do tej pory były zacienione, a więcej światła to także poczucie uzyskania kilku dodatkowych metrów kwadratowych. 

Remont łazienki bez kucia - co jeszcze możesz zrobić w tym temacie?

Jeżeli żadne z powyższych rozwiązań nie przyniosło zamierzonego efektu, to pozostało nam bardzo mało opcji. Zawsze możesz zasięgnąć porady projektanta wnętrz lub sprawdzić gotowe rozwiązania i komplety produktów. Dodatkowe szafki wiszące czy modne detale mogą jeszcze w tym dodatkowo pomóc. Pamiętaj jednak, żeby nie rezygnować podczas pierwszych trudności. Dzięki swojej zawziętości i otwartości umysłu możesz uzyskać efekt, który będzie zapierać dech w piersiach, a żadna płytka przy tym nie ucierpi. Ponadto warto zastanowić się nad użyciem regału łazienkowego. Przykładowo model Focus w czerwonym połysku nada wnętrzu niesamowitego wyrazu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl