Sprawdź, jak przy pomocy kilku akcesoriów sprawnie powiesić lustro!

Sprawdź, jak przy pomocy kilku akcesoriów sprawnie powiesić lustro!

Łazienka bez lustra? Niemożliwe! W każdej nawet najmniejszej łazience powinno znaleźć się choć niewielkie lustro. Gdy dopiero przymierzasz się do urządzania tego pomieszczenia, warto zaznajomić się z kilkoma technicznymi kwestiami, a między innymi z zagadnieniem: jak powiesić lustro? Przekonaj się, że to wcale nie jest trudne!

Jak powiesić lustro? Dobierz odpowiednią wysokość

Pierwszym krokiem, żeby powiesić lustro będzie wyznaczenie właściwej wysokości, na jakiej przedmiot powinien się znaleźć, żeby korzystanie z niego nie było uciążliwe. Przy rozważaniu tej kwestii musisz wziąć pod uwagę wymiar lustra. Do najbardziej komfortowych modeli należą te o szerokości 40-80cm. Jak zamontować lustro? By spoglądanie w nie było wygodne, należy powiesić lustro na wysokości około 1,2m od poziomu podłogi. Górna granica to ogólnie przyjęte 2m, co jest również zależne od wzrostu domowników.

Sposób na to, jak powiesić lustro – przygotuj otwór w ścianie 

Żeby bezpiecznie zamocować lustro do ściany, możesz skorzystać z tradycyjnej metody – wiercenia otworu w ścianie i zawieszenia lustra na przygotowanym haczyku lub innym elemencie do tego przeznaczonym. Przed rozpoczęciem wiercenia upewnij się, że w wybranym miejscu nie znajdują się przewody elektryczne  lub rury wodociągowe. Jak przygotować otwór do powieszenia lustra? Zaznacz miejsce wiercenia na pasku taśmy maskującej. Zaznacz na wiertle, na jaką głębokość musisz wywiercić otwór. Warto wiercić powoli i nie używać funkcji udaru. Musisz sprawdzić, czy w powstałym otworze zmieści się kołek rozporowy – idealna dziura to całkowicie schowany w ścianie kołek.

Jak powiesić lustro? Wybierz odpowiedni kołek rozporowy 

Do powieszenia luster o standardowej wadze możesz użyć uniwersalnych kołków rozporowych i wiertła o tej samej średnicy, równej 6 mm. Jednak ciężkie egzemplarze będą wymagać solidniejszych rozwiązań. W tym przypadku Twój wybór powinien paść na kołki i wiertło o średnicy 8 mm. Gdy masz do czynienia z lustrem przekraczającym wagę 20 kg, dla bezpieczeństwa lepiej jest zastosować śruby kotwowe. 

Jak powiesić lustro? Zastosuj uchwyty montażowe 

Wymagany otwór w ścianie już powstał, teraz więc nadchodzi kolej montażu Twojego lustra. Sprawdź przytwierdzenie uchwytu znajdującego się na spodniej stronie lustra i dobierz odpowiedni haczyk. W każdym markecie budowlanym możesz nabyć też specjalne uchwyty montażowe, wśród których znajdą się wygodne zawieszki. Największą zaletą tego rodzaju rozwiązania jest możliwość zawieszenia lustra w dowolnym miejscu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl