Sypialnia z łazienką mogą tworzyć spójną przestrzeń w Twoim domu. Sprawdź jak to zrobić!

Aranżowanie wnętrz może być fantastyczną przygodą, szczególnie gdy dotyczy Twojego wymarzonego domu lub mieszkania. Ze względu na to, jak skomplikowany jest to proces, wiele kwestii warto przemyśleć już na etapie projektowania i budowy. Jednak i później uda się wprowadzić delikatne zmiany, dlatego nie obawiaj się, gdy coś przyjdzie Ci do głowy. Tak może być np. gdy zapragniesz, aby Twoja sypialnia z łazienką były nie tylko ze sobą połączone, ale wręcz stanowiły jedno intymne pomieszczenie. Sprawdź jak to możliwe!

Wygoda i komfort przede wszystkim

Nie bez przyczyny każdy hotelowy pokój powinien być wyposażony w łazienkę, do której wchodzi się bezpośrednio z sypialni. Korzystanie z obu pomieszczeń, bez konieczności pokazywania się innym, to trend, który od dawna obserwuje się w budownictwie mieszkaniowym. O ile w bloku może być trudniej połączyć sypialnię z łazienką, o tyle w domu jednorodzinnym nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć taką przestrzeń. Dyskretny salon kąpielowy będziesz mieć jedynie do swojej dyspozycji, podczas gdy inni domownicy oraz goście skorzystają z drugiej, ogólnej łazienki. Brzmi jak magia? Możesz się nią cieszyć we własnym domu, umieszczając jedno z pomieszczeń za pokojem.

Sypialnia z łazienką jest także szansą na połączenie pokoi starszych dzieci, stanowiąc dla nich wspólną przestrzeń. W większych domach, w których jest więcej łazienek niż dwie, warto przemyśleć takie rozwiązanie także z innego powodu. Buntownicza młodzież zyska swój kawałek prywatności, a Ty spokojną głowę, gdyż nie grozi Ci spóźnianie się z powodu wiecznie zajętego pomieszczenia. Jeśli masz możliwość zbudowania kilku łazienek, powinnaś z niej skorzystać.

Łazienka, która jest częścią sypialni

Nowoczesne trendy poszły w jeszcze inną stronę. Przeszklone ściany między pokojem a łazienką można już spotkać w hotelach, a coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie we własnym domu. Bo czy może być coś bardziej podniecającego niż prysznic pod czujnym okiem ukochanego, który obserwuje Cię z łóżka? Takie podejście do tematu aranżacji sprawia, że sypialnia z łazienką staje się jeszcze bardziej prywatną przestrzenią we wspólnym domu, do której absolutnie nikt, poza samymi zainteresowanymi, nie będzie miał miejsca. Warto rozważyć tego rodzaju zabudowę, bo może mieć ona pozytywny wpływ na relację małżonków.

Aby jednak nie ograniczać możliwości udostępniania pokoju innym, możesz zamontować bezpieczną zasłonkę, która skutecznie odgrodzi sypialnię od łazienki. Wtedy znów w pomieszczeniu zagości prywatność, której każdy czasem potrzebuje.

Sypialnia z łazienką - nowoczesna aranżacja przestrzeni

Skoro mowa o nowatorskim podejściu, warto tak urządzić pomieszczenie kąpielowe, by oddawało charakter sypialni, tworząc z nią spójną całość. Pomiędzy nimi można jeszcze usytuować wspólną garderobę, co jeszcze zwiększy dyskrecję pomieszczeń. Taka droga do łazienki, wymagająca przejście przez dwa pomieszczenia, z pewnością uniemożliwi korzystanie z niej przypadkowym osobom. A to oznacza, że wyposażając łazienkę możesz swobodnie poszaleć z dodatkami. Wszystko, na co się zdecydujesz, pozostanie ukryte dla innych.

Tak naprawdę, tyle pomysłów ile osób. Kontrastowe rozwiązania, stylowe meble, armatura i lustra mogą przemienić sypialnię z łazienką na wiele sposobów. Marzy Ci się wolnostojąca wanna,czerwona umywalka, czyczarne szafki? Twoja łazienka może wyglądać dokładnie tak, jak Ty tego chcesz, dlatego nie obawiaj się sięgać po odważne rozwiązania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl