W razie pytań skorzystaj z chatu (prawy dolny róg strony)

Email: [email protected] 📬

Umywalka wpuszczana w blat – poznaj jej najważniejsze wady i zalety

Umywalka wpuszczana w blat – poznaj jej najważniejsze wady i zalety

Komfortowa i funkcjonalna łazienka to prawdziwe wyzwanie aranżacyjne. Urządzając ją, musisz wybrać i kupić wiele elementów wyposażenia. Wśród tych najważniejszych znajdują się kabiny prysznicowe, wanny oraz umywalki. Przy wyborze tych ostatnich często zapewne zadajesz sobie pytanie: jaka umywalka sprawdzi się najlepiej? Odpowiedzi nie ułatwia z całą pewnością bogata oferta ceramiki łazienkowej, która różni się od siebie wyglądem, konstrukcją oraz sposobem montażu. Ostatnio prym wiodą umywalki wpuszczane w blat. Poznaj ich zalety i wady oraz dowiedz się, jak je zamontować.

Co warto wiedzieć o umywalkach wpuszczanych w blat?

Umywalki łazienkowe wpuszczane w blat stanowią dobrą alternatywę dla umywalek nablatowych. Mogą być montowane na równo z blatem lub pod nim. Stanowią ciekawe i praktyczne rozwiązanie, które pasuje do większości wystrojów. W szczególności sprawdza się ono w małych pomieszczeniach, gdzie musisz zagospodarować przestrzeń w sposób funkcjonalny i ergonomiczny. Umywalka wpuszczana w blat wymaga szafek z precyzyjnie wyciętym otworem. Musi ona zostać zamontowana szczególnie starannie – w taki sposób, aby jej krawędzie przylegały do spodu blatu. Zazwyczaj przykręca się ją od spodu na śrubach do tego przeznaczonych i następnie montuje się ostatecznie blat, już razem z zamocowaną do niego umywalką. Po instalacji cieszy ona oko nowoczesnym wyglądem i pozostawia więcej miejsca, które możesz wykorzystać na dozownik z mydłem lub kubek do mycia zębów.

Zalety umywalek wpuszczanych w blat

Umywalki wpuszczane w blat przynoszą użytkownikom wiele korzyści – zarówno tych funkcjonalnych, jak i estetycznych. Z pewnością docenią je posiadacze małych łazienek, ponieważ zajmują one niewiele miejsca i pozwalają cieszyć się bardziej otwartą przestrzenią w łazience. Dzieje się tak dlatego, że ich masyw i elementy montażowe są ukryte pod blatem. Umywalka zlewa się z nim w całość, przez co wydaje się, że wokół niej jest więcej przestrzeni. Nie bez znaczenia jest też duży wybór jej rozmiarów. Możesz postawić na tę malutką, proporcjonalnie głęboką, a jej funkcjonalność wcale się nie zmniejszy. Ogromną korzyścią takich umywalek jest również łatwiejsze czyszczenie ich powierzchni. Swobodnie możesz dotrzeć do każdego miejsca, w którym osadza się brud i kurz.

Decydując się na umywalkę wpuszczoną w blat, chronisz meble przed bezpośrednim kontaktem z wodą. Będzie to dla Ciebie zapewne bardzo ważna kwestia, jeśli remonty wykonujesz stosunkowo rzadko i zależy Ci na długiej żywotności wyposażenia. Często bowiem wilgoć wkrada się w zakamarki szafek i niszczy ich powierzchnię. Zintegrowanie umywalki z blatem pozwoli Ci uniknąć tych nieprzyjemnych konsekwencji.

Inną zaletą umywalek wpuszczanych w blat jest możliwość ukrycia nieestetycznych elementów montażowych, których tak naprawdę nikt nie chce oglądać. Widoczne rury odpływowe czy też syfon znacząco bowiem wpływają na wygląd pomieszczenia.

Wady umywalek wpuszczanych

Jak widzisz, zalet umywalek wpuszczanych w blat jest całkiem sporo. Wydawać by się mogło nawet, że nie mają żadnych wad. Są jednak pewne aspekty dotyczące ich wyglądu i montażu, które przybierają raczej charakter małych niedogodności.

Pierwsze trudności możesz napotkać w momencie zakupu szafki. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, jednak decyzja o integracji umywalki z blatem dość mocno może ograniczać Twój wybór. Musisz bowiem kupić szafkę z odpowiednio wyciętym kształtem. Oczywiście jest to wykonalne, ale może się okazać, że wymarzony model nie jest dostępny w takiej wersji. Rozwiązaniem wówczas może stać się zakup gotowego zestawu umywalki z szafką.

Mówiąc o słabych stronach umywalek wpuszczanych, należy wspomnieć o tym, że ich elementy montażowe i syfon zajmują dużo przestrzeni wewnątrz szafki. Niestety wówczas zagospodarowanie szuflady w niej będzie ograniczone. Tym samym do Ciebie będzie należał wybór, gdzie wolisz mieć więcej przestrzeni: w szafce czy na blacie.

Jakie umywalki wpuszczane w blat możesz kupić?

Klasyczna biel prostokątnej umywalki czy może stylowa umywalka w wyrazistym kolorze czerwonym? Na rynku dostępnych jest tak dużo modeli, że wybranie konkretnego nie powinno stanowić dla Ciebie problemu. Producenci bowiem, aby spełnić oczekiwania klientów, oferują coraz to szerszy zakres modeli, które różnią się wyglądem, wymiarami i innymi szczegółami. Dzięki temu możesz z łatwością wkomponować umywalkę w wystrój wnętrza łazienki.

Materiał wykonania

W tej kwestii niezmiennie od wielu lat królują umywalki ceramiczne. Jednak wraz z rosnącymi wymaganiami klientów, pojawiły się też inne opcje. W sklepach z wyposażeniem wnętrz znajdziesz modele dolomitowe, granitowe, z akrylu, miedziane i ze stali nierdzewnej. Dużo rzadziej wykonuje się je ze szkła, drewna i kamienia.

Kształt umywalki

W ofercie sklepów znajdziesz zarówno umywalki półokrągłe, okrągłe, prostokątne, kwadratowe, jak i fantazyjnie wygięte. Do tego możesz wybierać spośród różnych proporcji rantów do misy, a nawet umiejscowienia otworu na baterię.

Kolory i wzory

Jeszcze do niedawna umywalki łazienkowe kojarzyły się tylko i wyłącznie z klasyczną bielą. Dziś to na szczęście przeszłość, gdyż producenci oferują ciekawą kolorystykę ceramiki. Największą swobodę wyboru masz, decydując się na umywalkę z nowoczesnego tworzywa, które może być dowolnie barwione.

Jak widzisz, umywalka wpuszczana w blat to bardzo praktyczne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w niemal każdej łazience. Jeśli rozglądasz się za taką, która doskonale uzupełni wystrój Twojego pokoju kąpielowego, to zapraszamy do naszego sklepu. W ofercie czeka na Ciebie szeroki wybór funkcjonalnych, a zarazem stylowych umywalek, które dostępne są w zróżnicowanych rozmiarach i kolorach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl